PODOLOGIA

Wrastające paznokcie

Cierpisz przez wrastanie paznokci? Nie musisz się dłużej męczyć.

Wrastanie paznokci to bolesny problem. Dolegliwość ta dotyka coraz więcej osób. Ignorowanie pierwszych symptomów występowania patologii paznokcia kończy się zwykle interwencją chirurga. Przełomem w dziedzinie kosmetologii jest zastosowanie klamry korygującej, zabieg jest bezbolesny, przynosi natychmiastową ulgę i gwarantuje, że problem wrastających paznokci już nie powróci.

Źle obcinasz paznokcie? Zobacz co może Ci grozić.

Mnogość powodów, przez które paznokcie wrastają sprawia, że przypadłość ta dotyka coraz więcej pacjentów. Chorują zarówno kobiety, mężczyźni jak i dzieci. Co właściwie jest przyczyną wrastania paznokci? Przy tej dolegliwości często małe niedopatrzenie wyrządza wielkie szkody. Noszenie zbyt ciasnego lub źle wyprofilowanego obuwia sprawia, że płytka uciska na wał paznokciowy, w konsekwencji czego dochodzi do stanu zapalnego. W statystykach medycznych wymienia się też: pracę zawodową, przeciążenie stóp podczas treningów sportowych, silne uderzenie lub przytrzaśnięcie palców i cukrzycę. Wciąż jednak jednym z najczęstszych powodów występowania tej przypadłości, jest nieprawidłowe skracanie paznokci. Podstawowym błędem jest zaokrąglanie płytki, bądź zbyt krótkie obcięcie paznokcia. Pamiętajmy, że paznokcie stóp należy obcinać na prosto. Nie wolno pozostawiać ostrych brzegów ani nierówności.

Początkowo wrastający paznokieć po prostu boli. Jest to pierwszy sygnał, że dzieje się coś złego. Następstwem przewlekłego bólu jest zaczerwienienie tkanki skórnej wokół paznokcia, występowanie wydzieliny ropnej i hipergranulacja czyli narastanie wokół tzw. dzikie mięso.

Do tej pory powszechnie stosowaną metodą leczenia wrastających paznokci, było chirurgiczne zrywanie paznokcia. Metoda ta nie jest do końca skuteczna, ponieważ istnieje duże prawdopodobieństwo, że problem powróci wraz z wyrośnięciem nowego paznokcia. Aby tego uniknąć, należy usunąć przyczynę dolegliwości.

Przełomowym rozwiązaniem w dziedzinie kosmetologii, jest założenie na paznokieć klamry korygującej. Klamra przynosi natychmiastowe ustanie bólu, nie ogranicza sprawności ruchowej. Nie ma wielu przeciwwskazań, żeby ją użyć, jest skierowana dla alergików i diabetyków. Co więcej, działanie klamry rozpoczyna się zaraz po jej założeniu.

Klamra unosząca VHO Osthold Perfect to jedyna klamra korygująca którą można zastosować przy stanie zapalnym. Cały system klamry wykonany jest z bezpiecznej stali chirurgicznej. Zadaniem klamry jest ściągnięcie brzegów paznokcia ku górze i skorygowanie jego dalszego, już prawidłowego wzrostu.

Kosmetyczka-specjalista z zakresu podologii oczyszcza wał paznokciowy ze stanem zapalnym i wysiękiem ropnym. Obydwa brzegi paznokcia są podnoszone z obszaru rany, co powoduje ustanie bólu i pozwala na wprowadzenie środków przeciwzapalnych, antybakteryjnych i przeciwgrzybicznych. Elementy klamry zostają umocowane na paznokciu przy pomocy funkcjonalnego łącznika zaciskającego wszystkie części mechanizmu. Kropla sztucznego paznokcia i opatrunek pozwalają klientowi na powrót do wykonywania codziennych czynności. Zabieg trwa 60 minut

Ciesz się pięknymi i zdrowymi stopami

Pielęgnacja odpowiednio dostosowana do Twoich potrzeb, jest metodą na zachowanie zdrowych stóp. Systematyczność i odpowiednie dobranie kosmetyków gwarantują trwałe efekty. Oferujemy profesjonalną pomoc w zwalczaniu wielu problemów stóp już u ich podłoża. Pedicure zapewnia efekt zadbanych, gładkich i delikatnych stóp na długi czas. To idealny zabieg zarówno dla kobiety jak i mężczyzny. Zastosowanie szerokiej gamy aromatycznych kosmetyków dedykowanych stopom lub specjalnej leczniczej linii do pielęgnacji chorych stóp sprawia, że zabiegi te są niezwykle przyjemne, odprężające lub lecznicze.

Gwarantujemy bezpieczeństwo, higienę, i sterylność wykonywanych zabiegów. Zabiegi podologiczne -zdrowe stopy wykonuje kosmetyczka z 15 letnim doświadczeniem, z ukończonymi specjalistycznymi szkoleniami z zakresu podologii, mając do dyspozycji wysokiej klasy sprzęt oraz narzędzia spełniające najwyższe standardy.

Jeśli masz problem ze skórą lub paznokciami stóp, zapraszamy na bezpłatną konsultację. Klientów z bólem, stanem zapalnym przy wale paznokcia( wrastający paznokieć) przyjmiemy w dniu zgłoszenia. Bezpieczeństwo i zadowolenie naszych klientów to dla nas priorytet.